Николаевские голуби Краматорска

Суббота, 23.11.2024, 13:03

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Библиотека | Регистрация | Вход

Главная » Статьи » Содержание. Селекция

ЗМАГАННЯ, ЯК НАЙВИЩА ФОРМА РОЗВИТКУ ГОЛУБІВНИЦТВА

Всеукраинская Ассоциация голубеводов
журнал: "Вестник голубевода" выпуск №2 2005г.

ЗМАГАННЯ, ЯК НАЙВИЩА ФОРМА РОЗВИТКУ ГОЛУБІВНИЦТВА

     Серед порід гонних голубів голубоводи України з давніх часів виділили і розводять унікальну породу миколаївських високольотних Ця порода, виведена голубоводами степової території України, займає чільне місце серед стародавніх порід Під час польоту створюється враження, ніби голуб сидить на хвості І помахом крил, їх грою ніби розгойдується, піднімаючись /чи опускаючись/ вертикально вгору /вниз/. При сприятливій погоді, вітрі 5-15 м/сек , тривалість польоту від 2-х до 6-ти годин. Добре треновані, міцної конституції голуби тримались в повітрі 8-9 годин.
     Одночасно з виведенням безкружних голубів миколаївської породи в багатьох містах велась селекція по виведенню голубів з нарядним кольором, декоративними прикрасами і міцно закріпленими видами постановки крила. Таким чином в миколаївському голубівництві почали з являтися так звані «підвиди»: харківські бархатні, київські, донецькі, мелітопольські, дніпропетровські, кіровоградські та інші. На наш погляд -це гарно: голубоводи хочуть мати щось своє. Але при виведенні вказаних підвидів за основу брались морфологічні дані, закріплені тісним імбридінгом. Як результат, маємо птицю, не здатну долати фізичні навантаження Багато голубоводів не можуть зрозуміти в чому цінність миколаївського голуба. Допускається непродумане парування, чим наноситься велика шкода безкружному високольотному голубівництву.
     Істинні любителі льоту почали бити на сполох. Все частіше на сторінках журналу "Птицеводство" друкувались статті про вихід із виниклого становища в вітчизняному гойному голубівництві.
     Тільки спортивні змагання допоможуть розібратись, повернувши птицю до природи - так сказали делегати Мелітополя, Краматорська, Бердянська, Старокостянтинова, Луцька, Сум 8-9 листопада 1990 року на конференції в Сумах Делегати прийшли до єдиного рішення: тільки об'єднавшись в організацію можна підняти культуру любительського голубівництва і птахівництва - взагалі. Обговорили і прийняли правила змагань і правила оцінки голубів по екстерєру І конституції, запропоновані автором статті. Для цього була сформована «Федерація любителів високольотних голубів України», і на міжнародній виставці в Києві, присвяченій 100-річчю спортивного /поштового/ голубівництва на Русі в 1990 році, високольотні безкружні голуби, як спортивні, оцінювались згідно прийнятих правил. Так почалось відродження булої слави вітчизняної безкружної - єдиної в світі, тепер вже спортивної, птиці.
     Федерація проводила щорічні всеукраїнські виставки, на яких підводились результати змагань, нагороджувались переможці.
     Нинішня федерація високольотного голубівництва зацікавлена в проведенні класифікації льотних порід голубів, що означає: це давно сформовані породи, які мають відмінні ознаки як морфологічні, фенотипічні, так і фізіологічні, в тому числі голуби міста Миколаєва.В цьому повинні бути зацікавлені претенденти на присвоєння нових порід, а також розробники стандарту миколаївських.
      На чертовій зимовій виставці названі льотними голуби повинні оцінюватися тільки/!/ з польотними листами. Не маючі фізіологічних даних голуби повинні перейти в розряд виставочних.
     До президента Асоціації Леоніда Васильовича Деркача та його заступника Миколи Павловича Ковальова - прохання: підтримати вказані пропозиції. Відомо, що означає проведення виставки такого масштабу і напрямку. То ж, велике спасибі Вам.
     Не дивлячись на несприятливу погоду і стервятників, сумські голубоводи постійно проводять польотні змагання. У нас, високольотчиків, в резерві осінь, ще є час провести польотні змагання Сумчани з надією чекають міжнародної виставки, яку буде проводити Асоціація, членом якої є сумська організація «Ікар».

Голова секції високольотних голубів Борис Григоров



Источник: http://www.golubevodclub.ho.ua
Категория: Содержание. Селекция | Добавил: pigeons (18.12.2008)
Просмотров: 3193
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Меню сайта

Поиск по сайту

Категории раздела

Стандарты пород. Клубы голубеводов [67]
Особенности и стандарты пород. Клубы голубеводов.
Содержание. Селекция [69]
Советы по уходу и содержанию. Тренировка летных качеств. Селекционная работа. Генетика в голубеводстве
Ветеринарная помощь [38]
Болезни, лекарственные препараты, методики лечения.
Авторские статьи [82]
Истории из жизни голубеводов. Статьи о наболевшем.
Выставки [43]
Выставочные мероприятия в Украине и зарубежом
Зарубежные публикации [6]
Статьи и обзоры авторов из дальнего зарубежья.
Кулинарные тайны [21]
Рецепты блюд из мяса птиц

Форма входа

Наши друзья